ZAYIFLAMA PROGRAMIMIZ

Danışanın zayıflamayı istemesi en önemli adımdır.

İlk görüşmeyi diyetisyen ile yapmamız gerekiyor. Diyetisyen aile öyküsü, iş durumu, sağlık problemlerini sorguladıktan sonra sizden isteyeceği kan tahlilleri yaptırmanız gerekiyor. Bu sonuçlar ile birlikte yağ ölçümünüz diyetisyen gözetiminde yapılıyor. Bu veriler ışığında kilonun sebepleri danışan ve diyetisyen ile birlikte gözden geçiriliyor. Kan tahlilleri sonucu vitamin veya mineral eksikleri diyet ile tölere edilebilir mi? veya daha ağır metabolik problemler var ise doktor ile görüşülmesine karar verilir.

Danışana daha yorucu olmaması için ciddi metabolik problemlerde önce ilaç tedavisinin başlaması beklenebilir. İlaç ve vitamin takviyesi gerekliliği belirlendikten sonra kilo almaya sebep olun psikolojik nedenler üzerinde çalışılır. Danışan belirlenen problemlerin ne oranda çözebileceğine, ne oranda değiştirilebileceğine karar verir. Bu aşamada telkin yöntemi ile zayıflama düşünüldüğünde ayrıca yaşam koçu ile program oluşturulur.

Diyet program yöresel normlar, çalışma koşulları ve genel besin tercihlerine göre doğrudan danışanın yönlendirmesi ile planlanır. Diyet programı danışanın yaşamına uygunsa o kadar uzun süreli ve başarılı bir diyet süreci yaşanır.

Diyet programın başarısı; sağlık durumunuzu daha iyiye götürecek prensipler kazanabildiniz mi?…..Verdiğiniz kiloda ne kadar süre kaldınız?…..Kilo verirken sinirli, huzursuz ve mutsuz hissetiniz mi?…..Sağlıklı yaşamak için kendi doğrularınızı oluşturdunuz mu?…..

Yorum bırakın

Duygu Bilir Kale Akınal - DoktorTakvimi.com

Mokan Danışmanlık © 2024. Bütün hakları saklıdır.