Sağlıklı Zayıflama

Danışanın diyetisyen ile ilk görüşmesin de geçirdiği rahatsızlıklara, genetik öyküye ve genel şikayetlerine göre sonucu kan tahlili istenir

Beslenme öyküsü ve genetik yatkınlığı incelenirken danışanın yaşam şartları, genel beslenme kültürü ve yaparken rahat olacağı kriterler belirlenir.

Yağ ölçüm cihazı ile danışanın ölçümleri belirlenerek danışan ile bu bilgiler değerlendirilir.

Danışan ile birlikte kendi mutfağı ile uyumlu, iş yaşantısında ve özel hayatında kolaylık sağlayabilecek temel beslenme programı hazırlanır.

Kan tahlil sonuç değerlendirmesi, durumun aciliyetine göre bir sonraki hafta ve/veya bir gün sonraya ertelenebilir.

Danışanın rahatsızlıkları, yaşı, sık diyet yapıp yapmaması ve/veya çok düşük kalorili diyetler kullanması ile ilişkili olarak haftada 1.5-2 den bir ayda 4-6 kilo vermesi beklenir. Bu durumu sürekliliğin devamı için kişiye özel haftalık özel diyetler uygulanır.

Mokan danışmanlıkta zayıflama programında kesinlikle ilaç, çay veya herhangi bir takviye ürün önerilmez. Uzun süreli diyet programlarında danışanın kan tahlil veya şikayetleri doğrultusunda vitamin önerilebilir. Buda tamamiyle danışanın sağlığını korumak amacıyla önerilebilir.

Zayıflama süreci boyunca, danışanın doyması, huzurlu olması ve özellikle yağdan vermesi takip edilir. Verilen diyetin veya beslenme önerilerin kalıcı olması ve hayata uyumlu hale getirilmesi önceliğimizdir.

Zayıflamanın en büyük başarısı kilonun korunmasıdır. Bu nedenle program sonunda üç aylık periyotta ve 20-30 gün arayla danışanı takip edilerek, bilinçli ve öz güvenli olarak kilo almadan yaşayabileceğini ve sağlıklı beslenerek bunun kalıcılığını sağlayabileceğini hep beraber görmeyi sağlıyoruz

Duygu Bilir Kale Akınal - DoktorTakvimi.com

Mokan Danışmanlık © 2024. Bütün hakları saklıdır.